Kreslení Online

Omalovánky Betlém nebo Jesličky

Betlém nebo Jesličky

Jesličky nebo Betlém je reprezentace narození Ježíše Krista, který se provádí v období vánočních svátků. Tato tradice je rozšířená v mnoha zemích a každá oblast má své vlastní charakteristiky a styly. Scéna narození Ježíše Krista také zástupci mnoha slavných umělců v nesčetných uměleckých děl v průběhu dějin.
Betlémy figurky různých velikostí a materiálů lze nalézt. Od malé figurky ze dřeva, sádry, hlíny nebo keramiky až do životní velikosti sochy s tyto nebo jiné materiály. Podstatnou a nezbytnou postavou v narození je Ježíškem uvnitř jeho provizorní postýlce, jeslí kde jedí zvířata. Znaky jako Panny Marie a Josefa, andělé, vůl a mezek, hvězda, tří moudrých mužů a velbloudi, pastýři a jejich ovce jsou málokdy chybí a mnoho dalších může doplňovat betlém.
Tyto vánoční reprezentace jsou zvyklí v domů, kostelů a jiných veřejných místech. Rozměry jesličky scénu a figurek odpovídá volné místo. Některé betlémy jsou velmi velké a oni znovu vytvoří obrovské území, včetně měst, hor, řek a pouště. Některé znaky jsou přesunuty jako zálohy kalendáře slavnosti se blíží k portálu kde narodil Ježíš na Štědrý den. Moudří muži podle hvězda Betlémská, která vede do malého Ježíška do pouště.
Na veřejných prostranstvích mají tendenci být velmi pestré a velkolepé ztvárnění narození Ježíše Krista. Rozměry postavy a někdy inovativní montážní stylu, aby je velmi atraktivní pro diváky. Tradice uvažovat a obdivovat veřejných jeslí scény je hluboce zakořeněná v některých zemích. Existuje také tradice betlémů, kde každé postavy a zvířata jsou zastoupeny lidmi a zvířaty, jsou známé jako živé betlémy. V některých městech jsou zastoupeny ve spolupráci velké části obyvatelstva, která obnoví jednotlivé scény betlémy v jejich vlastních domovech, ulic a portály.